PNA 2015: Wygrana Kasperczaka

afryka.org Wiadomości Sport PNA 2015: Wygrana Kasperczaka

Zwyciężyli biało-czerwoni, wygraną zanotował też Henryk Kasperczak. Jego Mali pokonało w ważnym wyjazdowym meczu Etiopię 2:0. Jeśli w środę „Orły” ponownie pokonają rywala z Afryki Wschodniej, to będą już od krok od finałowego turnieju, który przypominam, bo to wiadomość dnia, nie wiadomo czy odbędzie się w terminie.

W sobotnich meczach na czoło wysuwa się kolejna porażka „Super Orłów”. Tym razem mistrz Afryki przegrał wyjazdową potyczkę z Sudanem 0:1 i po trzech meczach z jednym punktem zamyka tabelę w grupie A. Zwycięskiego gola zdobył dla gospodarzy pod koniec pierwszej połowy 29-letni Mohamed Babeker.

Po trzech seriach meczów jedynym zespołem z kompletem trzech wygranych jest Algieria. W sobotę „Lisy Pustyni” na wyjeździe pokonały Malawi.

Pierwsze punkty stracił z kolei jedenastki Kamerunu, Republiki Zielonego Przylądka czy Burkina Faso. Dwie ostatnie reprezentacje przegrały swoje spotkania. Zwraca uwagę dobra gra RPA. „Bafana Bafana” na swoim koncie ma już 7 pkt. i zdecydowanie lideruje w grupie A. Oprócz Senegalu, to jedyny zespół, który nie stracił jeszcze bramki w eliminacyjnych grach. Kolejne grupowe mecze już w środę.

Michał Zichlarz, Afrykagola,pl

 Dokument bez tytułu