PNA 2015: Awans Algierii

afryka.org Wiadomości Sport PNA 2015: Awans Algierii

W dwóch ostatnich wczorajszych meczach, a zakończonych już przed północą,  Algieria pewnie pokonała u siebie Malawi, a Tunezyjczycy w dramatycznych okolicznościach, bo po trafieniu w ostatniej minucie, pokonali z kolei Senegal i objęli prowadzenie w grupie G. Wygrana “Lisów Pustyni” oznacza, że są pierwszą reprezentacją, która z eliminacji wywalczyła sobie bezpośredni awans do XXX Puchar Narodów. Celowo nie piszę, że w Maroku, bo teraz nawet mówi się o tym, że styczniowy turniej, z powodu zagrożenia wirusem Ebola, przeniesiony zostanie do… RPA. Jak będzie władze CAF zdecydują na początku listopada.

Wracając do Algierii, to w eliminacjach to jedyny zespół, który wygrał wszystkie swoje cztery spotkania. Nowy selekcjoner Christian Gourcuff ma powody do zadowolenia. Francuz udanie zastąpił Vahida Halilhodzicia. W Algierii mają powody do zadowolenia. Na ostatnim mundialu po raz pierwszy w historii wyszli z grupy. Teraz w bardzo dobrym stylu wywalczyli awans do PNA, a jeszcze przecież teraz, po klubowe mistrzostwo kontynentu może sięgnąć Entente Setif. Już za tydzień grają w finale przeciwko AS Vita Club z DR Konga.

Szkoda, że porażkę zaliczył wczoraj Henryk Kasperczak. “Orły” niespodziewaną porażką u siebie z Etiopią znacznie skomplikowały sobie drogę do awansu. Przegranej tym bardziej szkoda, że Malijczycy przez pół godziny grali z przewagą jednego zawodnika. Decydujące o awansach mecze już 15 i 19 listopada. Z pewnością będzie jeszcze ciekawiej niż wczoraj.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu