Piąta szansa Afryki ma na imię Tunezja

afryka.org Wiadomości Sport Piąta szansa Afryki ma na imię Tunezja

Tunezyjczycy reprezentują swój kraj na mundialu, już po raz czwarty. Dotychczas nie wykorzystali trzech szans na wyjście z pucharowych grup.

Po raz pierwszy zagrali w 1978 roku, pokonując Meksyk 3:1. Do Pucharu Świata dostali się zwyciężając w meczu z Marokiem. Tym razem jest szansa na wyjście z grupy H, w której najpoważniejszym rywalem będzie Hiszpania. Tunezja nie może też lekceważyć Ukrainy. Arabia Saudyjska, jako trzeci przeciwnik, wydaje się być skazana na przegraną.

Gwiazdy: Pierwszą z nich jest Adel Chedli, który może zdobyć decydującego gola. Drugim Francileudo dos Santos, Brazylijczyk z urodzenie. Niedawno Santos odniósł kontuzję, więc jego los nie jest znany. 32-letni kapitan zespołu, Riadh Bouazizi, będzie nadawał ton na środkowym polu. Hatem Trabelsi, na co dzień w Ajaxie Amsterdam, stanie w obronie. Czy powrócą do formy legendy tunezyjskiego futbolu, Taraka Dhiaba, wybranego afrykańskim piłkarzem roku pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia?

Trener: Roger Lemerre, nazywane "zbawcą tunezyjskiego futbolu". Doprowadził reprezentację Tunezji do zwycięstwa w Pucharze Narodów Afryki, w 2004 roku. Stoi przed szansą na wyprowadzenie drużyny z grupy. Jednak bierze pod uwagę, że jego podopieczni staną na wyjątkowym boisku i przed drużyną dużego formatu. Najłatwiejszy wydaje się być mecz z Arabią Saudyjską. Najtrudniejszy z Ukrainą.

Skład: 1 Ali Boumnijel, 2 Karim Essediri, 3 Karim Haggui, 4 Alaeddine Yahia, 5 Zied Jaziri, 6 Hatem Trabelsi, 7 Mehdi Meriah, 8 Mehdi Nafti, 9 Yacine Chikhaoui, 10 Kaies Ghodhbane, 11 Francileudo Santos, 12 Jaouhar Mnari, 13 Riadh Bouazizi, 14 Adel Chedli, 15 Radhi Jaidi, 16 Adel Nefzi, 17 Issam Jomaa, 18 David Jemmali, 19 Anis Ayari, 20 Hamed Namouchi, 21 Karim Saidi, 22 Hamdi Kasraoui, 23 Sofiane Melliti

(ps)

 Dokument bez tytułu