Orły na czele

afryka.org Wiadomości Sport Orły na czele

Dziś zakończyły się mecze drugiej rundy Mistrzostw Narodów Afryki. W grupie D swoją supremację potwierdzają Tunezyjczycy. “Orły Kartaginy” po dobrym spotkaniu pokonały Rwandę 3:1, a rezultat ustalono już w pierwszej połowie.

Ekipą z Afryki Północnej świetnie dyrygował kapitan Esperance Tunis, a więc finalisty ostatniego Champions League, Ossama Darragi. To właśnie 24-letni zawodnik zdobył pierwszego gola. Potem wyrównał Jacques Tuyisenge. W końcówce pierwszej części kolejne gole dla krajowej reprezentacji Tunezji zdobyli jednak jeszcze: Slama Gasdaoui i Zouhaier Dhaouiadi.

Gdyby nie pechowy remis w pierwszym meczu z Angolą, w którym “Czarne Antylopy” wyrównały w doliczonym czasie, to “Orły Kartaginy” miałyby na swoim koncie komplet punktów, a tak do końca będą musiały walczyć o awans do ćwierćfinałów CHAN 2011.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Angola zremisowała bezbramkowo z Senegalem. Ostatecznie o tym kto awansuje z grupy D zdecydują więc wtorkowe mecze. Sytuacja w grupie jest mocno wyrównana.

Wyniki grupy D

Tunezja – Rwanda 3:1

Angola – Senegal 0:0

Tabela:

1. Tunezja 2 4 4-2

2. Senegal 2 4 2-0

3. Angola 2 2 1-1

4. Rwanda 2 0 1-5

We wtorek grają: Senegal – Tunezja i Rwanda – Angola.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu