Odnaleźli się w Piotrówce

afryka.org Wiadomości Polska Odnaleźli się w Piotrówce

Znani z ligowych boisk w naszym kraju piłkarze, Martins Ekwueme Daniel Onyekachi, odnaleźli się w czwartoligowym klubie LZS Piotrówka. Wczoraj obaj piłkarze z Nigerii zagrali w sparingu z Zagłębiem Sosnowiec, które drugoligowiec wygrał 5:1. Być może młodszy z braci Ekwueme i Onyekachi będą grali w klubie z Opolszczyzny wiosną. Ten drugi grał już w Piotrówce jesienią 2011 roku. Wystąpił wtedy w 14 trzecioligowych spotkaniach i zdobył dwie bramki. Trzy lata temu występował w Wietnamie w SQC Binh Dinh. 

Ja pamiętam jak zaczynał swoją karierę w Polsce w barwach ekstraklasowego jeszcze wtedy GKS Katowice (w Gieksie zagrał wtedy w 5 meczach). Miał niespełna 20 lat. Przyjechał zimą, a ulokowano go w hotelu na Ceglanej, gdzie było zimno i nieprzyjemnie. Nie było mu wtedy łatwo.

Z kolei Martins Ekwueme ostatnie ligowe spotkanie w Polsce rozegrał w barwach Floty Świnoujście w listopadzie 2013. W zeszłym roku ten były piłkarz nigeryjskiej młodzieżówki występował w… Indiach! Zaliczył kilka spotkań w Sporting Clube de Goa. W ekstraklasie, w barwach Polonii i Legii Warszawa, Wisły Kraków, a także Zagłębia Lubin zagrał w 80 meczów i strzelił 2 bramki.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu