Nigeryjski Wielki Brat

afryka.org Wiadomości Plotki Nigeryjski Wielki Brat

Moda na reality show z udziałem Wielkiego Brata dotarła do Nigerii. Po pierwszej, ogólnoafrykańskiej edycji tego programu, przyszedł czas na jego nigeryjską wersję.

Producent programu M-net, nie mógł wybrać lepszego miejsca. Nigeria to afrykański potentat filmowy, specjalizujący się w niskobudżetowych produkcjach, rozprowadzanych w tysiącach egzemplarzy, w formacie VHS i VCD. Przyjęło się określać ten kraj jako Nollywood.

W nigeryjskiej wersji "Big Brothera" bierze udział 12 uczestników, którzy walczą o nagrodę w wysokości 100 tysięcy dolarów. W domu "Wielkiego Brata" spędzą 91 dni. Każdy z nich znajduje się w przedziale wiekowym 21-32 lata.

Uczestnicy programu, wybrani spośród 13 tysięcy kandydatów, mają zamiar zaistnieć w nigeryjskim przemyśle filmowym. Marzą o zagraniu w produkcjach Nollywoodu.

Nigeria jest kluczem do poznania Afryki Zachodniej – możemy przeczytać w jednym z popularnych przewodników po świecie. Kreuje obowiązujące mody i gusta, nie tylko w swoich granicach, ale dociera daleko poza nie, do innych krajów regionu. A "Big Brother" włącza ją w nurt globalnej popkultury.

(ps)

 Dokument bez tytułu