Nigeryjska gwiazda opuści Everton?

afryka.org Wiadomości Sport Nigeryjska gwiazda opuści Everton?

Jak donosi „Daily Sun” Aiyegbeni Yakubu jest bliski przeprowadzki do Londynu. W swych szeregach widziałby go nowy trener Tottenham Hotspur, Harry Redknapp, który od dłuższego czasu narzeka na brak klasowych napastników.

Aiyegbeni Yakubu to obecnie jeden z najlepszych nigeryjskich napastników. Na Wyspy Brytyjskie przybył w 2003 roku z izraelskiego Makabi Hajfa, by w krótkim czasie stać się gwiazdą Premiership. W ciągu dwóch lat spędzonych w Portsmouth FC, udało mu się zdobyć 36 bramek w 81 spotkaniach.

Jego siła fizyczna i szybkość zostały szybko zauważone i Yakubu stał się celem numer jeden dla menedżerów ligowej śmietanki. Najszybszy w wyścigu o snajpera okazał się wówczas zespół Middlesborough, który wykupił Nigeryjczyka za blisko 10 milionów euro. Po dwóch sezonach gry w popularnych „Boro”, Yakubu przeniósł się do Evertonu, gdzie w pełni pokazał swój talent. 15 strzelonych bramek dało mu czwartą pozycję w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Harry Redknapp ponoć przekonał już władze „Spurs” do wyłożenia 10 milionów funtów na jednego ze swoich ulubionych piłkarzy.

Maciek Bartoś

 Dokument bez tytułu