Ndip Tambe blisko Górnika

afryka.org Wiadomości Polska Ndip Tambe blisko Górnika

Na dzisiejszych przedpołudniowych zajęciach zespołu z Zabrza pojawił się Robert Ndip Tambe. Najprawdopodobniej do jutra rozstrzygnie się czy 21-letni napastnik z Kamerunu podpisze z górnośląskim kontrakt czy nie.

Piłkarz z Afryki pojawił się już na treningu Górnika. Wziął udział w czwartkowej gierce zabrzańskiego zespołu. Spisał się na tyle dobrze, że teraz dostał zaproszenie na kolejne zajęcia. Do środy trener Leszek Ojrzyński i działacze mają zdecydować czy widzą u siebie zawodnika czy nie.

– Gra w ekstraklasie to moje marzenie. Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze i podpiszę kontrakt – mówi Ndip Tambe, który z trybun oglądał poniedziałkowe ligowe spotkanie Górnika z Zagłębiem (2-2), a dziś ponownie pojawi się w Zabrzu.

Wiosną Kameruńczyk występował w czwartoligowym LZS Piotrówka. Dla klubu z Opolszczyzny w 13 meczach zdobył 18 bramek i walnie przyczynił się do wywalczenia awansu do III ligi.

Dwa lata temu Ndip Tambe wziął udział w turnieju dla młodzieżowych drużyn z krajów frankofońskich, który odbył się we Francji. Był już też na obozie z kadrą „Nieposkromionych Lwów”, jak na kontynencie afrykańskim mówi się o reprezentacji Kamerunu.

– Robert to bardzo zdolny zawodnik. Interesował się nim już francuski FC Metz – podkreśla Valery Ndazech, prezes Cinyodev Football Academy, której Ndip Tambe jest zawodnikiem.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu