Mugabe wiecznie młody

afryka.org Wiadomości Mugabe wiecznie młody

W sobotę, Robert Mugabe, który rządzi Zimbabwe już od trzech dekad, obchodził 87. urodziny. Przy tej okazji Mugabe oświadczył, że chociaż jego ciało jest stare, to on czuje się bardzo młodo.

Mugabe miał urodziny w poniedziałek, ale zgodnie z tradycją obchodził uroczyście to wydarzenie w weekend, na masowym zgromadzeniu, wspierającej go młodzieżówki.

“87 to tylko 8 plus 7. Chcę być z wami. Moje ciało przeżyło już sporo, ale życzę sobie, aby mój umysł był zawsze z wami” – mówił Mugabe w czasie swojego trwającego 70 minut przemówienia. Zapewniał też, że jego polityczne poglądy nie są poglądami starca, ale młodego człowieka, co pozwolić rozwijać Zimbabwe. Mugabe powiedział, że dzieci i młodzież nigdy nie poddadzą się presji zachodnich przywódców i nie uwierzą w ich oskarżenia pod jego adresem, o to, że jako prezydent Zimbabwe łamie prawa człowieka. Mugabe nie przejmuje się nawet Obamą.

Potem Mugabe w kwiatach wysłuchał specjalnego koncertu na swoją cześć, który trwał dwie godziny. Nie zabrakło ogromnego tortu z flagą Zimbabwe i murami Wielkiego Zimbabwe.

Mugabe zabiega obecnie o zakończenie wymuszonej koalicji z opozycją zjednoczoną wokół Morgana Tsvangiraia. Zmierza teraz do jak najszybszych wyborów, na które nie zgadza się opozycja, twierdząc, że zanim odbędzie się głosowanie, w Zimbabwe muszą zostać przeprowadzone niezbędne reformy.

mm

 Dokument bez tytułu