Modise prosi fanów o wsparcie

afryka.org Wiadomości Sport Modise prosi fanów o wsparcie

Rozgrywający Bafana Bafana zaapelował do kibiców reprezentacji Południowej Afryki o wsparcie drużyny narodowej w nadchodzącym Pucharze Konfederacji.

„Kiedy będziemy grać na tym turnieju chciałbym zobaczyć pełny stadion i poczuć gorący doping. To by nam bardzo pomogło” – stwierdził 26-letni gracz Orlando Pirates, który jest jedną z największych gwiazd południowoafrykańskiej ligi.

Modise oznajmił, że morale pośród Bafana Bafana jest wysokie i na Pucharze Konfederacji stać ich na niespodziankę. „Nie możemy się doczekać! Ostatnio gramy bardzo dobrze i jestem pewien, że turniej okaże się dla naszego kraju wielkim sukcesem” zapowiedział Modise.

Od czasu dotkliwej porażki w eliminacjach do Pucharu Afryki i zmianie szkoleniowca Bafana Bafana powoli powstają z kolan. Pod wodzą Joela Santana reprezentacja RPA wygrała pięć kolejnych meczy, serię zwycięstw kończąc dopiero na porażce z Chile.

Puchar Konfederacji, który rozpocznie się za trzy miesiące będzie ostatecznym sprawdzianem zarówno dla Bafana Bafana, jak i organizatorów Mistrzostw Świata 2010.

psp

Więcej informacji o mundialu w RPA znajdziesz w naszym specjalnym serwisie.

 Dokument bez tytułu