Miss Ugandy poszukiwana

afryka.org Wiadomości Miss Ugandy poszukiwana

W Ugandzie trwają poszukiwania kandydatek na Miss tego kraju. Kolejny casting odbył się właśnie w Fort Portal. Pozwoli on wytypować przyszłe finalistki konkursu.

W „Księżycowym Hotelu" spotkały się najpiękniejsze mieszkanki zachodniej Ugandy. Aż osiem z nich pochodzi z Fort Portal. Pozostałe uczestniczki konkursu przyjechały z sąsiednich miast – m.in. z Mbarara, Hoima, Mubende i Masaka.

Kwalifikacje rozpoczął pokaz tańca, a po nim odbył się konkurs na najciekawsze kreacje, które kandydatki zaprezentowały na sobie podczas uroczystego zakończenia castingu. W tym przypadku pomysłów na ciekawy strój nie brakowało. Pojawiły się sukienki uszyte przy użyciu plastikowych słomek bądź wykorzystujące mapę Ugandy jako główny motyw kreacji.

Faworytką publiczności została Diana Alinaffe. Alinaffe okazała się też zwyciężczynią konkursu. W uzasadnieniu jury uznało ją za najbardziej elokwentną i poruszającą się na wybiegu nie jak „żyrafa", ale jak prawdziwa Miss. Zdaniem sędziów Alinaffe najlepiej odpowiada sloganowi towarzyszącemu wyborom Miss Ugandy – „Uosobienie naszej dumy".

Do kolejnego etapu selekcji kandydatek w Kampali, który odbędzie się 9 czerwca br., zakwalifikowały się też – Beatrice Nantongo z Masaka, Belinda Kisakye z Gombo oraz Aisa Agaba.

(lumi)

 Dokument bez tytułu