Mirek Olszówka nie żyje!

afryka.org Wiadomości Mirek Olszówka nie żyje!

30 listopada, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz manager Mirek “Kiton” Olszówka. Praca była Jego pasją. A Jego droga związana była z nieczęsto wciąż w Polsce spotykaną umiejętnością sprowadzania rzeczy do konkretu i osiągania tego, co wydawałoby się w naszej rzeczywistości nieosiągalne…

Voo Voo (Wojtek, Mateusz, Piotrek, Karim z Rodzinami) z Rodzinami.

Informujemy, że Msza Św. w intencji Ś.P. Mirka odbędzie się w środę, 8 grudnia, o godz.19 w Pokamedulskim Kościele w Lasku Bielańskim w Warszawie przy ul. Dewajtis 3. Zaraz po Mszy Św. będziemy Go wspominać w podziemiach kościoła.

O Mirku Olszówce:

“Kiton” wspierał liczne projekty współtworzone przez muzyków Voo Voo, jak choćby płyty “Tischner” nagrana pod szyldem Trebunie-Tutki + Voo Voo-nutki, “Koledzy” duetu Wojciech Waglewski & Maciej Maleńczuk czy wspólny album Voo Voo i ukraińskiej grupy Haydamaky. Ten ostatni projekt to część “wielokulturowego, międzynarodowego przedsięwzięcia, które połączyłoby artystów uprawiających różne gatunki muzyczne ze sobą oraz z odbiorcami ich twórczości”, jak pisał we wkładce do płyty sam Olszówka.

Drugą nogą tego przedsięwzięcia jest organizowany od 2008 roku w Lublinie festiwal Inne Brzmienia. Podczas trzech edycji wystąpili m.in. Morcheeba (Wielka Brytania), Voo Voo i Haydamaky, Trebunie Tutki & Twinkle Brothers (Polska/Jamajka), Tinariwen (Mali), Maria Peszek, Gaba Kulka, Kasia Nosowska, Raz Dwa Trzy, Giulia y Los Tellarini (Hiszpania), Liu Fang (Chiny), Balkan Beat Box (USA/Izrael) czy specjalny projekt Harmonia. Zapis tego spotkania został wydany pod koniec października na płycie “Harmonia” z udziałem m.in. Waglewskiego oraz muzyków z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

W 2010 roku otrzymał Nagrodę Miasta Lublin za upowszechnianie kultury za rok 2009 za Projekt “Inne Brzmienia Art’n’ Music Festival Lublin – Lviv”.

 Dokument bez tytułu