Milingo do Watykanu: Zapłaćcie!

afryka.org Wiadomości Plotki Milingo do Watykanu: Zapłaćcie!

Były zambijski arcybiskup, Emmanuel Milingo, nie chce odpuścić Watykanowi. Papież, który odebrał mu biskupią sakrę i ekskomunikował powinien mu zapłacić odszkodowanie – twierdzi sam ekskomunikowany.

Milingo jest przekonany, że pomimo wykluczenia z katolickiej wspólnoty należy mu się wynagrodzenie za 23 lata przepracowane we Włoszech. Milingo, który został ekskomunikowany za wyświęcanie na księży żonatych mężczyzn, jest dziś związany z tzw. Kościołem Moona. Jego żoną jest koreańska akupunkturzystka, którą poślubił na specjalnej ceremonii w Nowym Jorku.

Pomimo, że dziś Milingo ma już 79 lat, nie zamierza wycofać się z życia publicznego. W wywiadzie dla Radia Phoenix doniósł o kolejnych skandalach, które jego zdaniem mają miejsce w Watykanie. Milingo jest przekonany, że papież stoi za zamordowaniem dwóch żonatych księży, których pochowano w tajemnicy na terenie Państwa Kościelnego. Tylko czy Milingo, który należy do kontrowersyjnego Kościoła Moona nie chce w ten sposób zwrócić na siebie jeszcze większej uwagi mediów?

lumi

 Dokument bez tytułu