Mandela 90: Złóż życzenia Mandeli!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Mandela 90: Złóż życzenia Mandeli!

Nelson Mandela jest najbardziej znanym Afrykańczykiem na świecie. Jego nazwisko stało się symbolem walki z niesprawiedliwością i segregacją rasową. Z okazji jego 90. urodzin Ambasada Republiki Południowej Afryki w Warszawie i portal Afryka.org uruchomiły specjalną stronę, na której można składać urodzinowe życzenia Mandeli.

Rok 2008 jest Rokiem Mandeli. Polska powinna mieć też w nim swój udział. Na specjalnej stronie dostępnej na portalu Afryka.org każdy może złożyć życzenia Mandeli. Będzie można je składać do końca 2008 roku. Później życzenia zostaną przekazane Fundacji Nelsona Mandeli.

Nelson Mandela jest nie tylko ojcem Południowoafrykańczyków, ale także globalną ikoną – twierdzi Jej Ekscelencja, Ambasador Republiki Południowej Afryki w Polsce, Febe Potgieter-Gqubule. – Jego umiłowanie pokoju, tolerancji, wolności i szacunku wobec wszystkich ludzi inspiruje następne pokolenia. Po raz pierwszy spotkałam Nelsona Mandelę we wczesnych latach 90-tych podczas negocjacji o przyszłości RPA. Mogę powiedzieć, że jest miłym i ciepłym człowiekiem, i jako lider potrafi słuchać, przekonywać i dać się przekonać racjonalnymi argumentami, ale także umie bronić swojego stanowiska, kiedy jest to niezbędne.

Poza życzeniami na portalu Afryka.org będzie można przeczytać jego biografię a przez kolejne sześć miesięcy na portalu ukaże się cykl artykułów poświęconych temu południowoafrykańskiemu nobliście.

Kofi

Złóż życzenia Mandeli!

 Dokument bez tytułu