Losowanie Pucharu Narodów 2015

afryka.org Wiadomości Sport Losowanie Pucharu Narodów 2015

W Marrakeszu skończyły się obrady działaczy Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej. Przy okazji tego mitingu miało się odbyć losowanie eliminacji Pucharu Narodów Afryki 2015, które za dwa lata odbędzie się w Maroku. Takie informacje podawały jeszcze niedawno afrykańskie media. Oficjele odroczyli jednak podjęcie ostatecznych decyzji do początku 2014.

Losowanie grup eliminacyjnych odbędzie się w styczniu, bądź lutym za rok w RPA, przy okazji III Mistrzostw Narodów Afryki, które odbędą się właśnie tam.

Jaki będzie format eliminacyjnych rozgrywek? Najpierw 10 najsłabszych zespołów zmierzy się w prekwalifikacjach. Potem zaś najlepsza piątka zostanie dokooptowana do 43 reprezentacji, które zagrają w 12 cztero-zespołowych grupach. Zwycięzcy automatycznie zakwalifikują się do XXX Pucharu Narodów na stadionach w Maroku, a oprócz tego awansują trzy zespoły z najlepszym bilansem z drugich miejsc. O awans nie będzie więc łatwo, a jeden czy dwa przegrane mecze ciężko będzie odrobić, o czym ostatnio, tzn. w eliminacjach PNA 2012, dobitnie przekonały się ekipy choćby Kamerunu czy Egiptu.

Jaki będzie podział na koszyki? Pewnie podobny, jaki zakładano teraz, przed losowaniem, które początkowo miało się odbyć 10 marca. Wielkich zmian pewnie nie będzie.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu