Litwini złapani na przemycie

afryka.org Wiadomości Litwini złapani na przemycie

Po tym jak ghańskie służby graniczne zatrzymały dwie nastoletnie Brytyjki w lipcu br., na lotnisku w Akrze znowu wpadli przemytnicy. Tym razem są to dwaj nastolatkowie z Litwy.

Litwini wracali właśnie z egzotycznych wakacji w Afryce Zachodniej. Przy okazji powrotu postanowili zarobić. Najprostszym rozwiązaniem okazał się przemyt kokainy.

Obaj zatrzymani, 16-letni student i 19-letni pracownik fizyczny, mieszkają w Londynie. Tym razem zastosowali inną metodę przemytu niż ich poprzedniczki, które narkotyki ukryły w pustych torbach od laptopa. Postanowili połknąć kokainę.

Do wykrycia próby przemytu doszło w sobotę. Jednak dopiero teraz służby zajmujące się walką z tym procederem, poinformowały o całym zajściu. Aresztowani Litwini znajdują się w szpitalu, w którym lekarze wyjęli 53 grudki połkniętej kokainy.

Afryka Zachodnia staje się punktem przerzutowym narkotyków z Ameryki Południowej do Europy. Kokaina dociera do afrykańskiego wybrzeża samolotami. Następnie jest przeładowywana na lądzie i trafia do bagażu narkotykowych kurierów.

(kofi)

 Dokument bez tytułu