Kulisy zbrodni

afryka.org Wiadomości Plotki Kulisy zbrodni

Togijska policja prowadzi śledztwo w sprawie sześciu ciał z obciętą głową. Pierwsze ślady prowadzą do siatki zawodowych zabójców z sąsiedniego Beninu.

Ostatnie sześć osób zostało zamordowanych w ciągu dwóch dni. Każde zabójstwo było wykonane w ten sam sposób. Stąd przeświadczenie policji, że ma do czynienia z jednym seryjnym zabójcą lub jedną grupą przestępczą. Tym bardziej, że w sąsiednim Beninie, w tym samym czasie miały miejsce identyczne zbrodnie.

Komendant główny togijskiej policji, pułkownik Damehane Yark, poinformował też o zatrzymaniu podejrzanego, który może mieć związek z ostatnią falą zbrodni. Jest nim Hounguiya Roger, lat 37, pochodzący z Beninu. Według Yarka. Roger miał już się przyznać do zamordowania najmłodszej z sześciu ofiar – 12-letniej dziewczynki. Powiedział też, że sieć zabójców jest kierowana przez Jeana Goudjo, poszukiwanego przez benińską policję.

Do czasu wyjaśnienia kulis zbrodni, obie wsie w prowincjach Vo i Lacs, gdzie zginęły wszystkie oosby, będą kontrolowane przez wzmocnione patrole policji.

(lumi)

 Dokument bez tytułu