Kadafi Junior w akcji

afryka.org Wiadomości Kadafi Junior w akcji

Syn Muammara Kadafiego, Seif al-Islam zapowiedział przeprowadzenie reform politycznych w Libii. Ma to być pierwsza od 38 lat, tak poważna zmiana w sposobie sprawowania władzy w tym kraju.

Seif al-Islam jest najpoważniejszym kandydatem na następcę libijskiego dyktatora. Swój polityczny manifest ogłosił podczas specjalnego wiecu w Benghazi

Jego zdaniem kraj powinien korzystać jeszcze bardziej z dochodów z ropy naftowej, które należy przeznaczyć na rozwój Libii. Zapowiedział też walkę z nielegalną imigracją.

Rok wcześniej Seif al-Islam zasłynął krytyką biurokratycznej "mafii", która jego zdaniem blokuje wszelkie próby reform kraju. Równie krytycznie wypowiedział się o systemie rządów wprowadzonych przez własnego ojca. Jego zdaniem, „Zielona książeczka” Kadafiego nie spełnia już swojej roli. Jest dobra tylko w teorii – twierdzi syn jej autora.

Seif al-Islam zadeklarował też, że nie ma zamiaru być kolejnym członkiem dynastii na libijskim “tronie” i obce są mu wszelkie ambicje polityczne. Jednak wiec z jego udziałem zaprzecza tym zapewnieniom.

(lumi)

 Dokument bez tytułu