Już strzela dla “Wyspiarzy”

afryka.org Wiadomości Sport Już strzela dla „Wyspiarzy”

We Flocie Świnoujście szybko znaleźli następcę króla strzelców poprzedniego sezonu pierwszej ligi Charlesa Nwaogu. Teraz dla zespołu „Wyspiarzy” bramki zdobywa inny napastnik z Nigerii Christian Nnamani. 22-latek z dobrej strony pokazywał się już w letnich sparingach trafiając raz za razem i strzelając kilka bramek dla Floty. Na gole w lidze w wykonaniu uzdolnionego snajpera też nie trzeba było długo czekać.

W środowym spotkaniu jedenastki ze Świnoujścia z KS Polkowice Nnamani dwa razy trafił do siatki rywala. Dzięki temu Flota wygrała 3:0, odniosła swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie, a zespół awansował na siódme miejsce w I ligowej tabeli.

Wracając do napastnika z Nigerii, w sumie w tym sezonie ma na swoim koncie trzy trafienia, bo wcześniej zdobył też gola w meczu Pucharu Polski przeciwko Elanie Toruń. Pod koniec września młody napastnik będzie miał szansę zaprezentowania się szerszemu gronu kibiców w Polsce, bo w 1/16 PP jego Elana zmierzy się z Wisłą Kraków. Ciekawe czy i w tym starciu uda mu się zdobyć bramkę?

W poprzednim sezonie Nanamani zdobył sporo goli na boiskach III ligi. W barwach Ilanka Rzepin w 26 meczach zaliczył 15 trafień. To mocno pomogło mu w znalezieniu się na zapleczu ekstraklasy. Oprócz tego pomogła mu jeszcze jedna rzecz. Mówił mi o tym parę tygodni temu Justin Nnorom, menedżer Nnamaniego.

Gdyby nie dobra opinia we Flocie o Nwaogu i gdyby nie otwarcie klubu ze Świnoujścia na zawodników z Afryki, to młody Nigeryjczyk pewnie dalej pałętałby się w którejś z drugo czy trzecioligowych drużyn.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

PS. Charles Nwaogu dzielnie walczy o miejsce w składzie Energie Cottbus. Na razie jest rezerwowym i wchodzi na końcówki spotkań. O miejsce w składzie zespołu na pewno nie będzie łatwo, bo po pięciu kolejkach Energie zajmuje trzecią lokatę w tabeli 2.Bundesligi.

 Dokument bez tytułu