Habakuk i afro-warszawscy przyjaciele! Zobacz filmową relację z afrykańskiego maja!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Habakuk i afro-warszawscy przyjaciele! Zobacz filmową relację z afrykańskiego maja!

Można już obejrzeć reportaże i klipy z wydarzeń organizowanych przez naszą Fundację w maju tego roku. Wśród sfilmowanych wydarzeń nie zabrakło obchodów Dnia Afryki oraz opowiadania historii.

Zacznijmy od końca, czyli od Dnia Afryki, realizowanego pod hasłem Afro-warszawskie Kulturalne Granie. W tym roku muzycznie zjednoczyły się siły z miast stołecznego i świętego, Habakuk i jego afro-warszawscy przyjaciele dali wspaniały koncert na Skwerze Hoovera.

Tegoroczna edycja Afro-warszawskiego Kulturalnego Grania była w wydaniu reggae. W ubiegłym, 2011, na scenie spotkali się muzycy zespołu VOO VOO i afrykańscy artyści. Zagrali razem, tworząc równie niezwykłą, jak w tym roku, atmosferę. W tym roku na Dniu Afryki obecni byli przedstawiciele afrykańskich ambasad w Polsce, a publiczność powitał ambasador RPA, Ted Pekane.

Koncert zakończył, jak co roku wielki finał, all-stars, włączając w to Sylwestra Kozerę, założycial Kapeli Czerniakowskiej z Habakukiem i publicznością, zaśpiewali „Warszawa da się lubić”.

Z kolei 20 maja organizowaliśmy opowiadanie historii we współpracy z 9. Planete+ Doc Film Festival. W tym roku wystąpił Seydou Zan Diarra, niezwykły gawędziarz, malarz, pochodzący z Mali. Opowiedział nam historię Dogonów.

Za pomoc w przygotowaniu materiałów filmowych szczególnie dziękujemy Władkowi Rybińskiemu, naszemu działaczowi i sympatykowi, który od kilku lat wspiera nas swoją wiedzą i kamerą.

Do zobaczenia za rok! 25 maja 2013 roku, znów na Skwerze Hoovera.

Wydarzenia, które możecie obejrzeć zostały zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.

 Dokument bez tytułu