Ghana 2008: Puchar Narodów Afryki bez Drogby?

afryka.org Wiadomości Sport Ghana 2008: Puchar Narodów Afryki bez Drogby?

Serca kibiców Wybrzeże Kości Słoniowej napełnił niepokój. Wszystko z powodu największej gwiazdy ich drużyny, aktualnego Afrykańskiego Piłkarza Roku – Didiera Drogby.

W sobotę przeszedł on operację kontuzjowanego kolana i nie wiadomo czy zdoła powrócić do zdrowia przed Pucharem Narodów Afryki. Z nadzieją w przyszłość pozwalają patrzeć słowa klubowego lekarza Chelsea Londyn, który oznajmił, że operacja przebiegła pomyślnie i Drogba wkrótce przystąpi do rehabilitacji.

Twardy orzech do zgryzienia ma menadżer Londyńczyków – Avram Grant. Drogba strzelił w tym sezonie 9 bramek, co czyni go najskuteczniejszym strzelcem drużyny. Co więcej, jak do tej pory w trzech ligowych meczach, w których Drogba nie zagrał z powodu drobnych kontuzji lub żółtych kartek, Chelsea zdobyła zaledwie jedną bramkę i ani razu nie wygrała.

Dlatego nie sposób nie zgodzić się ze słowami Granta: „Przyszłość bez Didiera maluje się w ciemnych barwach.” I nie chodzi tu tylko o przyszłość Chelsea. Puchar Narodów Afryki bez Drogby straci wiele ze swego kolorytu.

Piotr Chmielewski

 Dokument bez tytułu