Emocjonujące starcie w Tunisie

afryka.org Wiadomości Sport Emocjonujące starcie w Tunisie

Dziś i jutro na czterech stadionach w Afryce mecz drugiej kolejki Orange CAF Champions League. Pierwsze spotkania nie przyniosły żadnych rozstrzygnięć i wszystkie zakończyły się remisami. Jak będzie teraz przekonamy się w najbliższych godzinach.

Na pewno najciekawiej zapowiada się starcie tunezyjskiego Esperance z Al-Ahly w grupie B. W zeszłym roku oba zespołu spotkały się ze sobą w półfinale rozgrywek. I na murawie, a także poza nią, było bardzo gorąco. Oby teraz takich pozaboiskowych “emocji” było jak najmniej.

Wtedy lepszy okazał się zespół z Tunezji minimalnie wygrywając rywalizację. Jak będzie będzie jutro późnym wieczorem trudno przewidzieć. W pierwszej rundzie spotkań Egipcjanie niespodziewanie stracili u siebie punkty z Wydad Casablanca. Z kolei EST wywiózł cenny punkt z Algieru. Na porażkę żaden z zespołów nie może sobie pozwolić.

W grupie A ciekawie zapowiada się dzisiejszy pojedynek Al-Hilal z Raja Casablanca. Dwa tygodnie temu jedenastka z Sudanu wywiozła punkt z Nigerii. Remis z Enyimbą Aba, jednym z faworytów tegorocznej afrykańskiej Ligi Mistrzów, na pewno jest bardzo cenny. Teraz zespół prowadzony przez serbskiego szkoleniowca Milutina “Micho” Sredojevicia zapowiada zwycięstwo.

Może kilka zdań o Sredojeviciu, bo to ciekawa postać. 42-letni szkoleniowiec z Bałkanów w Afryce pracuje już od dziesięciu lat! Pracował w klubach Afryki Wschodniej: Ugandzie, Tanzanii, Etiopii, a teraz z powodzeniem radzi sobie z najlepszą klubową jedenastką Sudanu. W zeszłym roku z Al-Hilal awansował do półfinału afrykańskiego klubowego Pucharu Konfederacji. Teraz celem jest wygranie Champions League. Nie będzie o to łatwo, bo stawka wśród ośmiu drużyn jest w tym roku niesamowicie wyrównana.

Przy okazji Sredojevicia. To naprawdę zdumiewające, jak świetnie w Afryce, zresztą nie tylko tam, radzą sobie trenerzy z byłej Jugosławia. Ostatnio Serbowie z powodzeniem prowadzili przecież reprezentację Ghany (Ratomir Dujković, Milovan Rajevac). Należy przypuszczać, że wkrótce swoją szansę w którejś z afrykańskich reprezentacji dostanie też “Micho” Sredojević.

WYNIKI AFRYKAŃSKIEJ LIGI MISTRZÓW (2 kolejka)

Grupa A

Raja Casablanca (Maroko) – Coton Sport (Kamerun) 0:0

Enyimba (Nigeria) – Al- Hilal (Sudan) 2:2

Al-Hilal – Raja 1:0

Coton Sport – Enyimba 2:3

Grupa B

MC Alger (Algieria) – Esperance Tunis (Tunezja) 1:1

Al-Ahly (Egipt) – Wydad Casablanca 3:3

Wydad Casablanca – MC Alger 4:0

Esperance – Al-Ahly 1:0

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu