Eliminacje Pucharu Narodów. Mozambik gromi

afryka.org Wiadomości Sport Eliminacje Pucharu Narodów. Mozambik gromi

Wczoraj rozegrano kolejną serię meczów w pierwszej rundzie kwalifikacji PNA. Mnie trochę zaskoczył remis Libii u siebie z Rwandą. “Zieloni” to przecież Mistrzowie Narodów Afryki. Zastanawiam się w jakim składzie oni grali, skoro swój mecz dzisiaj w ramach rozgrywek grupowych w African Champions League rozgrywał Al Ahli Benghazi, najlepszy klub z Libii? Notabene przegrali z CS Sfaxien na wyjeździe 1:3.

Takie pomieszanie z tymi terminami gier. Wcześniej pisałem, że w niedzielnym meczu Burundi – Botswana (0:0) nie zagrał też Saidi Ntibazonkiza. Jego Cracovia wygrała dziś 2:1 z Zagłębiem Lubin i jest praktycznie pewna utrzymania w ekstraklasie. Może więc Saidi za dwa tygodnie pomoże “Jaskółkom”? Kiepsko wypadł dziś Sudan Południowy. Drużyna z tego nowego afrykańskiego państwa przegrała aż 0:5 z Mozambikiem.

Nie odbył się mecz Gambia – Seszele. Gambia została zawieszona w rozgrywkach międzynarodowych za fałszowanie wieku zawodników, o czym niedawno w jednym z postów pisał świetnie zorientowany w afrykańskiej piłce Biker.

I RUNDA KWALIFIKACJI PUCHARU NARODÓW

Sobota

Malawi – Czad 2:0

Wyspy Świętego Tomasza i Książęce – Benin 0:2

Namibia – Kongo 1:0

Mauretania – Gwinea Równikowa 1:0

Niedziela

Republika Środkowoafrykańska – Gwinea-Bissau 0:0

Suazi – Sierra Leone 1:1

Mozambik – Sudan Południowy 5:0

Madagaskar – Uganda 2:1

Burundi – Botswana 0:0

Tanzania – Zimbabwe 1:0

Liberia – Lesotho 1:0

Kenia – Komory 1:0

Libia – Rwanda 0:0

Gambia – Seszele

Rewanże za dwa tygodnia.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu