Eliminacje MŚ: Przeszkodził deszcz

afryka.org Wiadomości Sport Eliminacje MŚ: Przeszkodził deszcz

Za nami pierwsze mecze I rundy eliminacji w strefie afrykańskiej. Swoje mecze wygrały reprezentacje Kenii, Tanzanii i Burundi. Ci pierwsi rozgromili na wyjeździe Mauritius 5:2, a bohaterem meczu był grający w belgijskiej Antwerpii Johanna Omolo, który zdobył dwie bramki dla „Harambee Stars”.

Zaledwie 10 minut trwało spotkanie debiutującego w eliminacjach mundialu Sudanu Południowego z Mauretanią. Przy stanie 1:1 zostało przerwane, a powodem była silna ulewa. Na zalanym wodą boisku nie dało się grać. Piłkarze ponownie na murawę wybiegną o godz. 11 w czwartek. Mecz będzie trwał 80 minut, a rozpocznie się od bramkowego remisu.

Wygrała też dzisiaj Tanzania, a dwa gole, w przeciągu czterech minut pierwszej połowy, zdobyła dwójka graczy, która na co dzień występuje w zespole finalisty tegorocznej edycji Afrykańskiej Ligi Mistrzów czyli TP Mazembe. Chodzi o Mbwanę Samattę i Thomasa Ulimwengu. Pierwszy ma 23 drugi 22 lata. Warto na tych graczy w przyszłości zwrócić uwagę.