Egipt w meczu ostatniej szansy

afryka.org Wiadomości Sport Egipt w meczu ostatniej szansy

Mistrzowie Afryki zagrają dziś z Rwandą o zachowanie nadziei na wyjazd na Mistrzostwa Świata. Jeśli Egipcjanom nie uda się wygrać niemal pewnym stanie się, że w przyszłym roku zabraknie ich pośród drużyn, które będą reprezentowały Afrykę na Mundialu w RPA.

Do tej pory zwycięzcy ostatniego Pucharu Narodów Afryki są największym rozczarowaniem eliminacji i z zaledwie jednym punktem zajmują ostatnie miejsce w grupie C. Trener Faraonów – Hassan Shehata nie traci jednak nadziei. „Nawet jeśli mam już tylko 50% szans nie możemy się poddawać. Przed nami jeszcze cztery mecze – jeśli wygramy je wszystkie jesteśmy na Mistrzostwach Świata” przekonywał Shehata.

Nastroje w obozie Faraonów są jednak dalekie od doskonałych. Do tej pory w decydującej fazie eliminacji drużyna mistrzów Afryki nie była w stanie odnieść zwycięstwa. Fiaskiem zakończyła się również wyprawa na Puchar Konfederacji, gdzie Egipcjanie, po dwóch fantastycznych meczach z Brazylią i Włochami, niespodziewanie ulegli USA i pożegnali się z turniejem już w fazie grupowej. Atmosfery w drużynie nie poprawiły publikacje południowoafrykańskie prasy, która twierdzi, że w przeddzień meczu ze Stanami Zjednoczonymi Egipcjanie urządzili imprezę, na którą zaprosili miejscowe prostytutki. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że swoją niespodziewana porażkę ze Stanami Faraonowie tłumaczyli… brakiem odpoczynku pomiędzy meczami.

Przed meczem z Rwandą trener Egipcjan stanął w obronie swoich podopiecznych. „W ostatnim miesiącu doświadczyliśmy dotkliwych porażek. Nikt jednak nie ponosi indywidualnej odpowiedzialności. Wszyscy jesteśmy winni obecnej sytuacji” – tłumaczył Shehata.

Rwanda po bezbramkowym remisie z Algierią i porażce z Zambią zajmuje obecnie 3. miejsce w grupie. Jednak w przeciwieństwie do swojego egipskiego kolegi po fachu, szkoleniowiec Rwandyjskich Os – Branko Tucak – stracił już nadzieje na awans na Mistrzostwa Świata. „Naszym celem jest wyjazd na Puchar Narodów Afryki” – zadeklarował chorwacki trener, który jeszcze kilka tygodni temu zapowiadał, że Rwanda pojedzie na Mundial w RPA. By Tucak po raz kolejny nie musiał wycofywać się ze swoich słów jego drużyna nie może zająć ostatniego miejsca w grupie, które na razie jest okupywane przez… Egipt.

psp

 Dokument bez tytułu