Egipska propozycja dla Komornickiego

afryka.org Wiadomości Polska Egipska propozycja dla Komornickiego

Z polskich trenerów w Afryce pracuje Henryk Kasperczak. Nasz doświadczony szkoleniowiec prowadzi reprezentację Mali. Niewiele brakowało, a w Afryce, a raczej w jej północnej części, wylądował Ryszard Komornicki.

Ten były reprezentant Polski i piłkarz wielkiego Górnika z lat 80. od lat mieszka w Szwajcarii. Ostatnio pracował tam z drugoligowym klubem FC Chiasso. Teraz jest bez zajęcia.

Niespełna dwa tygodnie temu popularny „Koko” gościł na meczu naszej ekstraklasy Cracovia – Górnik Zabrze. Mecz oglądał w towarzystwie znanego menedżera Tomasza Kaczmarczyka.

Niedawno polski trener otrzymał propozycję powtórnej pracy w Egipcie. Chodziło o klub El Gouna FC. Komornicki z powodzeniem pracował tam przez rok w 2011. Towarzyszyli mu przy tym inni szkoleniowcy znad Wisły. W pierwszym okresie Dawid Kołodziejczyk, a potem Ernest Konon. Nasz trener, z wielkim powodzeniem, zajmował się wtedy głównie grupami młodzieżowymi. Teraz chodziło o pracę z pierwszym zespołem, który na co dzień gra w egipskiej Premiership. Aktualnie ekipa z Al-Dżuny jest na 7 miejscu w tabeli z 16 pkt. na koncie. Prowadzi Smousa SC.

– Rzeczywiście pojawiła się oferta pracy z Egiptu. Nie zdecydowałem się jednak na ponowny wyjazd tam z powodu sytuacji politycznej. Nie jest tam w tej chwili bezpiecznie. To byłoby za duże ryzyko – mówi mi trener Komornicki, o którego ostatnio pytał też trzecioligowy niemiecki klub Chemnitzer.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu