Czas na finałowe starcie!

afryka.org Wiadomości Sport Czas na finałowe starcie!

Dwadzieścia afrykańskich reprezentacji rozpoczyna finałową batalię, której stawką jest udział w dwóch najważniejszych dla Afryki imprezach piłkarskich – Pucharze Narodów Afryki i Mistrzostwach Świata. Przez osiem najbliższych miesięcy najlepsze drużyny kontynentu będą walczyć o 5 biletów do RPA i 16 miejsc premiowanych awansem na turniej w Angoli.

Już dziś zostanie rozegranych 6 pierwszych meczy decydującej fazy eliminacji. Najciekawiej zapowiada się spotkanie pomiędzy finalistami ostatnich Mistrzostw Świata, reprezentacją Togo a srebrnymi medalistami Pucharu Narodów Afryki w Ghanie – drużyną Kamerunu. Pozostałe spotkania budzą jednak niemniejsze emocje. Malijskie Orły pojadą do niezdobytej od 2005 roku sudańskiej twierdzy Omdurman, Ruanda podejmie Algierię a do Maroka wybiorą się piłkarze z Gabonu. W Ouagadougou odbędzie się pojedynek pomiędzy dwoma Czarnymi Końmi kwalifikacji – Burkina Faso i Gwineą, a Tunezja zmierzy się ze skazywaną na porażkę Kenią, w której drużynie kontuzję w samą porę zdołał wyleczyć piłkarski skarb narodowy – Dennis Oliech.

Przeczytaj więcej o kwalifikacyjnych zmaganiach w drodze do mundialu i Pucharu Narodów Afryki w 2010 roku. Zobacz specjalny mundialowy serwis!

psp

 Dokument bez tytułu