Co z Pucharem Narodów?

afryka.org Wiadomości Sport Co z Pucharem Narodów?

Afrykańska Konfederacja Piłkarska dała oficjelom z Maroka czas do soboty, żeby ostatecznie zdecydowali czy chcą w styczniu i lutym organizować mistrzostwa kontynentu czy nie.

Na razie jest pat w rozmowach i decyzjach. Maroko już kilka tygodni temu stwierdziło, że z powodu wirusa Ebola nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa kibicom z wielu krajów. Nie jest go zresztą w stanie zapewnić żaden kraj w Afryce.

Władze CAF (Afrykańska Konfederacja Piłkarska) nie chcą jednak przekładać zaplanowanego na 17 stycznia – 8 lutego 2015 turnieju.

Jak stwierdził dyrektor prasowy CAF Junior Binyam ostateczne decyzje mają zapaść w siedzibie federacji w Kairze 11 listopada.

Piłkarskie władze nie chcą przekładać mistrzostw, o co wielu apeluje, jak choćby kapitan piłkarskiej reprezentacji Nigerii Vincent Enyeama.

Mam nadzieję, że turniej zostanie przełożony na inny termin. Tak byłoby lepiej dla wszystkich. Z drugiej strony jeśli trzeba będzie grać, a my się zakwalifikujemy, to pojadę – mówi doświadczony golkiper.

Problem w tym, że z ewentualnej organizacji jubileuszowego, bo XXX PNA wycofują się też inne proszone o organizację zawodów kraje, jak RPA, Ghana, Algieria czy Sudan. Ciekawe, co w tej sytuacji CAF zrobi?

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu