Butem w prezydenta

afryka.org Wiadomości Plotki Butem w prezydenta

Tym razem nie w prezydenta Busha, ale w przywódcę Sudanu, Omara al-Bashira, poleciał but jednego z przeciwników sudańskiego prezydenta.

But nie trafił w cel, a sam “zamachowiec” został natychmiast aresztowany. Na razie policja próbuje wyjaśnić motywy nieudanego „zamachu”. Według oficjalnego komunikatu napastnik ma problemy psychiczne i za jego czynem nie stały pobudki natury politycznej.

Do „zamachu” doszło w czasie przemówienia al.-Bashira w Chartumie. Atakujący podszedł blisko podium i wtedy zdecydował się na rzucenie butem w prezydenta. But chybił, a sam napastnik wydawał się być zaskoczony swoim czynem – twierdzą naoczni świadkowie.

Al-Bashir nie jest pierwszym przywódcą, w którego wycelowano butem. Wcześniej but poleciał w kierunku prezydenta USA, Georga Busha, w czasie jego wizyty w Iraku.

Al-Bashir jest poszukiwany listem gończym za zbrodnie wojenne popełnione w Dar Furze. Obecnie trwa kampania na rzecz jego reelekcji. Kontroluje muzułmańską Północ Sudanu i reprezentuje jej interesy. W kwietniowych wyborach to właśnie Al-Bashir ma największe szanse.

ostro

 Dokument bez tytułu