Bramkostrzelna Chinasa

afryka.org Wiadomości Sport Bramkostrzelna Chinasa

W zeszłym sezonie zdobyła z zespołem RTP Unia Racibórz mistrzostwo i puchar Polski. Została też  najskuteczniejszą zawodniczką kobiecej Ekstraligi zdobywając 20 goli. Teraz Chinasa Okoro Gloria zdobywa bramkę za bramką w turnieju kwalifikacyjnym kobiecej Ligi Mistrzów.

„Unitki” przebywają na Słowacji, gdzie ich rywalkami są Slovan Bratysława, Ekonomist Nikisić z Czarnogóry oraz FC Bobruichanka z Białorusi. W pierwszym sobotnim spotkaniu z gospodyniami reprezentantka Gwinei Równikowej zdobyła trzy gole, walnie przyczyniając się do wysokiego zwycięstwa 5:0. Świetnie poradziła sobie też z koleżankami dzisiaj w starciu z Ekonomistem. Znowu zdobyła trzy gole i dołożyła jeszcze dwie asysty, a mistrzynie Polski wygrały aż 7:1.

W czwartek ostatni meczu w grupie z Białorusinkami. Jeśli Chinasa dalej będzie w takiej formie, to drużynie z Raciborza wreszcie uda się awansować do głównej fazy Champions League, w której gra najlepszych 32 zespołów ze Starego Kontynentu. Przykład z dziewczyn z Raciborza powinni wziąć piłkarze naszych klubów, którzy nie radzą sobie w rywalizacji w europejskich pucharach…

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu