„Bo my Polacy”: Przekaż 1% „Afryce Inaczej”

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej „Bo my Polacy”: Przekaż 1% „Afryce Inaczej”

„Bo my Polacy” to najnowszy utwór i teledysk Fundacji „Afryka Inaczej”, który ma zwrócić uwagę na potrzebę integracji osób pochodzenia afrykańskiego w polskim społeczeństwie i zachęcić do przekazania 1% podatku na rzecz tej Fundacji. „Polak, Afrykańczyk są za Pan brat” – śpiewają afrykańscy i polscy artyści, którzy wspólnie wykonali piosenkę.

Pomysł na „Bo my Polacy” nawiązuje do doświadczeń Fundacji związanych z dialogiem międzykulturowym i integracją, którymi zajmuje się „Afryka Inaczej”. Od początku swojego istnienia Fundacja przypomina o tym, co łączy przybyszów z kontynentu afrykańskiego i Polaków. To w ten sposób, inicjując szereg akcji i projektów na rzecz wzajemnego poznania, „Afryka Inaczej” realizuje cele, dla których została powołana.

„Bo my Polacy” to nie tylko, ci, którzy urodzili się tutaj, nad Wisłą – jak śpiewa Mamadou Diouf – lecz także, ci, którzy przybyli do Polski, aby podjąć studia, znaleźć pracę, miłość, po prostu, swoje miejsce na Ziemi. „Bo my Polacy” mogą mieć na imię Aziz, Inedes, Pako, Mohammed, Jessica, Ula, Nagmeldin, Marta i Paweł.

Motywem przewodnim teledysku jest drzewo. Zostało one odnalezione spontanicznie, przez przypadek, w czasie sobotnich zdjęć, u stóp warszawskiego Nowego Miasta. Pierwsze skojarzenie powiązało to drzewo z baobabem. W ten sposób stało się elementem spajającym naszą muzyczną opowieść. Okazuje się, że w Polsce, w przedsionku wiosny, można odnaleźć takie niezwykłe miejsca.

„Bo my Polacy” to druga odsłona kampanii 1% Fundacji „Afryka Inaczej” w 2012 roku. Na jej początku do przekazania 1% na rzecz Fundacji zachęcali Emilia, Fryderyk, Jadwiga, Maria, Mikołaj i Tadeusz, postaci znane z polskiej historii, nawiązując do hasła – „Wszyscy pochodzimy z Afryki!”.

Fundacja „Afryka Inaczej” po raz pierwszy korzysta z możliwości przekazania na jej rzecz 1% podatku. Gorąco zachęcamy do wsparcia naszych działań, podejmowanych na skalę ogólnopolską, i na rzecz Afryki, inaczej. Przekazane w ten sposób środki posłużą realizacji celów statutowych Fundacji, w tym organizacji działań kulturalnych, edukacyjnych i antydyskryminacyjnych. Pomogą też prowadzić serwis Afryka.org, oraz zrealizować szereg innych projektów.

Teledysk nie mógłby powstać bez bezinteresownego wsparcia i pomocy wielu osób, które wzięły udział w nagraniu muzyki i materiału filmowego, w tym wokalistom i muzykom: Pawłowi Stecurze, Frenchy’emu, Mouhammedowi Mbow i Pako Sarr. Oprócz nich pojawiają się w filmie fundacyjni działacze i działaczki, sympatycy i przyjaciele. Ich lista jest bardzo długa i jeszcze raz, wszystkim Wam, każdemu z osobna, dziękujemy! Szczególne podziękowania przekazujemy Piotrowi Grawenderowi, który zrealizował teledysk. Bez wsparcia Piotrka nie byłoby „Bo my Polacy”.

Więcej informacji o tym, jak i dlaczego przekazać 1% Fundacji „Afryka Inaczej” na stronie www.1.afryka.org

Pobierz klip!

 Dokument bez tytułu