Będę służył tylko Mugabe

afryka.org Wiadomości Będę służył tylko Mugabe

Szef Obrony Zimbabwe, Constantine Chiwenga deklaruje, że armia będzie wspierać w nadchodzących wyborach wyłącznie urzędującego prezydenta Roberta Mugabe i nie uzna ewentualnej wygranej nikogo innego.

Chiwenga dołączył do niedawnej deklaracji szefa więziennictwa Zimbabwe, Paradzai’a Zimondi, który oświadczył, że nie uzna żadnego z opozycjonistów Mugabe, jeśli którykolwiek wygrałby wybory.

"Zbliżają się wybory i armia nie będzie wspierać ani nie uzna żadnej opozycji czy agentów Zachodu, zarówno w trakcie, jak i po wyborach” – powiedział medium Chiwenga. "Nie poprzemy nikogo poza prezydentem Mugabe, który poświęcił swoje życie dla kraju” – dodał.

Naciskany o komentarz dotyczący roli armii w demokratycznym kraju, Chiwenga odpowiedział oburzony: “Oszaleliście? Co jest złego w tym, że armia popiera prezydenta w walce wyborczej ze sprzedawczykami i agentami?”

Według informacji mediów, żołnierze są przed wyborami masowo zwalniani ze służby, aby „wspierać wybory na wsiach” i bronić farm, co oznacza w rzeczywistości próbę przejęcia przez wierna prezydentowi armię pełnej kontroli nad głosami wyborców.

29 marca w Zimbabwe odbędą się wybory.

(maru)

 Dokument bez tytułu