AKoN wyrusza do Afryki

afryka.org Wiadomości AKoN wyrusza do Afryki

Po organizacji Drugiego Festiwalu Afrykańskiego w Krakowie członkowie Afrykańskiego Koła Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego zdecydowali się postawić kolejny krok na drodze poznawania Afryki. Tym razem, na przełomie listopada i grudnia br., wyjadą do RPA.

Wyjazd polskich i zagranicznych studentów do Republiki Południowej Afryki ma na celu zapoczątkowanie wymiany studentów i pracowników naukowych pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim, a czterema najlepszymi uczelniami RPA: Uniwersytetem w Johannesburgu, Uniwersytetem w Cape Town, Uniwersytetem Rhodes oraz Uniwersytetem Withwatersrand. Organizatorzy oraz uczestnicy projektu chcą podjąć współpracę naukowo-badawczą pomiędzy polskim a południowoafrykańskimi uniwersytetami oraz rozwój współpracy euro-afrykańskiej w XXI wieku.

Wyjazd naukowy AKoN-u rozpocznie się 23 listopada i obejmie zarówno spotkania naukowe na uniwersytetach, jak i poznawanie kultury południowoafrykańskiej. Uczestnicy zwiedzą między innymi Transwalskie Muzeum Historii Natury, Narodowy Ogród Botaniczny w Pretorii, Muzeum Apartheidu w Johannesburgu. W styczniu 2009 roku odbędzie się konferencja, na której przedstawione zostaną rezultaty ekspedycji.

Barbara Menżyk

 Dokument bez tytułu