Afrykanka walczy o tytuł mistrza

afryka.org Wiadomości Sport Afrykanka walczy o tytuł mistrza

W sobotę po południu na stadionie w Raciborzu zapowiadają się wielkie piłkarskie emocje. Piłkarki z Raciborza podejmują na swoim stadionie Medyk Konin. Stawką jest mistrzostwo Polski.

W zespole Unii jedną z najlepszych zawodniczek jest urodzona w Nigerii, a grająca w reprezentacji Gwinei Równikowej Chinasa Okoro Gloria. Na swoim koncie ma jak na razie 19 trafień i jest najskuteczniejszą piłkarką w żeńskiej Ekstralidze. Dziś Chinasama szansę stać się pierwszą zawodniczką z Afryki, która wywalczy klubowe mistrzostwo Polski i zdobędzie tytuł najskuteczniejszej piłkarki. Jak będzie okaże się późnym popołudniem.

Przed ostatnią kolejką Unia ma trzy punkty przewagi nad ekipą z Konina.  Raciborzankom, do czwartego z rządu mistrzostwa, potrzeba remisu. Rywalki muszą wygrać. Początek meczu o godzinie 16.

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

PS. Chinasa zdobyła w dzisiejszym meczu gola na 2:0. To było jej trafienie numer 20 w tym sezonie! Unia wygrała 3:1 z Medykiem i zdobyła mistrzostwo Polski. Tym samym reprezentantka Gwinei Równikowej jest pierwszą zawodniczką z Afryki, która wywalczyła to trofeum. Dodatkowo Chinasa została najskuteczniejszą zawodniczką żeńskiej Ekstraligi. O gola wyprzedziła klubową koleżankę Annę Żelazko i Annę Gawrońską z Medyk Konin. Gratulacje dla Chinasy!

 Dokument bez tytułu