Afryka na igrzyskach

afryka.org Wiadomości Sport Afryka na igrzyskach

Za nami 4 mecze drużyn z kontynentu afrykańskiego. Póki co wyniki tych ekip mogą napawać optymizmem. Senegal, który mierzył się z wyżej notowaną Wielką Brytanią zremisował 1:1. W 80 minucie piękne prostopadłe podanie od Mane wykorzystał Konate, lekką podcinką lobując bramkarza Wielkiej Brytanii. Senegal pokazał naprawdę dobrą piłką, mając nawet szanse na objęcie prowadzenia.

Senegal grał w składzie: Mane- Gueye,Toure,Souare(Yero),Ciss,Ba -Diame,Gueye,(Kouyate)Mane – Balde(Gueye), Konate.

Maroko zremisowało z Hondurasem 2:2. Na uwagę zasługują bramki zdobyte przez Marokańczyków, które bezdyskusyjnie są pięknej urody. Pierwsza zdobyta przez Barrade strzałem z woleja zza linii 16 metrów jest świadectwem dobrej techniki, druga zaś po wymianie kilku szybkich podań obrazuje niezłą zespołowość.Strzelcem tej bramki był Labyad.
Maroko reprezentowali:Amsif- El Kaoutari,Jebbour,Bergdich,Aberhoun Kharja,Fettouhi,Barrada(Najah)-Amrabat(El Kaddouri)Bidaoui(Noussir),Labyad

Gabon zdołał wyrównać po stracie pierwszej bramki z rzutu karnego. Genialne podanie udało się wykorzystać Aubameyang’owi. Remis utrzymał się do końca spotkania. Gabon musi mówić o dużym szczęściu, kiedy zawodnik Szwajcarski z 2 metrów nie trafił w piłkę mając przed sobą tylko bramkę.Widocznie Bóg interesuje się także Olimpiadą.
Skład: Ovono- Ndong,Dinda,Enfonga,Boussougou-Madinda, Obiang Obiang, Tanjigora, N’Doumbou-Nono(Meye),Aubameyang

Egipt jako jedyny reprezentant Afryki przegrał swój mecz. Brazylia zdobyła jedna bramkę więcej, wygrywając 3:2.  Gratulacje zaś należą się za walkę do końca i nieustępliwość. Gole zdobyte w drugiej połowie mogą liczyć się w końcowym bilansie bramkowym. Zdobywcami ich byli Aboutrika oraz Salah.
Wystąpili w składzie:Elshenawi- Fathy,Ramadan,Hegazy,Alaa- Hassan,Aboutrika,Goumaa(Ahmed)- Moteb,Mohsen(Salah),El Neney(Magdy)