Afro-polskie granie!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Afro-polskie granie!

To był wyjątkowy dzień! Afrykanie, którzy mieszkają w Warszawie, mogli po raz kolejny obchodzić swoje święto. Tegoroczna edycja Dnia Afryki była wyjątkowa również z powodu jego nowej formuły. Zrealizowaliśmy ją pod hasłem Afro-warszawskiego Kulturalnego Grania.

Raz w roku, Afrykanie z Warszawy, zapraszają na obchody Dnia, który jest świętem całej Afryki. Dzień Jedności Afrykańskiej wpisał się już w kalendarium wydarzeń kulturalnych stolicy, dzięki działaniom naszej Fundacji. Wcześniej był happening w ogromnym konturze Afryki, później Warszawę objechał specjalny afrykański autobus. Teraz było afro-polskie granie. Afrykanie mieszkający w Warszawie dołączyli do duetu Wojciech Waglewski & Mateusz Pospieszalski z Voo Voo i zagrali niezwykły koncert.

Granie w wykonaniu Wagla & Mateo było niezapomnianym przeżyciem. Ci, którzy byli na Afro-warszawskim graniu mogli sami się o tym przekonać. Z drugiej strony była afrykańska diaspora, która skrzykuje się raz w roku, żeby pokazać Warszawie i Polsce, że Afrykanie są wśród nas i chcą podejmować międzykulturowy dialog z polskim społeczeństwem, którego częścią też się stają.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. To był naprawdę niezwykły dzień. Do zobaczenia za rok. W przyszłorocznych planach przewidywany jest zespół Habakuk.

I zapraszamy też do udziału w innych tegorocznych wydarzeniach, które planujemy zrealizować! O nich przeczytacie więcej na stronach Cafe “Pod Afryką” oraz Afryka w Warszawie!

Mamadou & Paweł, Fundacja

Zadanie zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.

 Dokument bez tytułu