19 lipca: Głośno i rytmicznie w Kulturalnej

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej 19 lipca: Głośno i rytmicznie w Kulturalnej

19 lipca o godz. 20.00 rozpocznie się pełna żywiołowych i porywających rytmów noc bębnów rodem z Afryki i Brazylii! W samym centrum stolicy, we wnętrzach PKiN, odbędzie się jedna z najbardziej gorących imprez w stolicy tego lata – RITMO!

Pokazy uczestników warsztatów bębnów afrykańskich i batucady “Rytmika świata”, które miały miejsce w dniach 8-11 lipca, organizowanych przez Fundację „Afryka Inaczej” dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy, rozpoczną niesamowity wieczór w klimacie afro-brazylijskich dźwięków w Kulturalnej.

W trakcie pokazów, grupy warsztatowe przedstawią krótki repertuar, którego udało im się nauczyć w trakcie czterodniowego intensywnego kursu pod okiem profesjonalnych instruktorów bębnów afrykańskich – członków grupy Konoba (www.konoba.pl) oraz brazylijskich – Ritmodelia (www.ritmodelia.pl).

W trakcie kursu, uczestnicy poznali podstawy gry na instrumentach perkusyjnych Afryki Zachodniej oraz Brazylii. Każda osoba mogła spróbować gry na wszystkich dostępnych instrumentach, a następnie wybrać ten najbardziej mu odpowiadający. Efekty ich pracy można będzie usłyszeć już w najbliższy piątek, 19 lipca o godz. 20.00 w Cafe Kulturalna w Pałacu Kultury i Nauki (wejście od ul. Marszałkowskiej, przez Teatr Dramatyczny).

Oprócz występów osób rozpoczynających swoją przygodę z perkusją, dalszymi atrakcjami będą koncerty profesjonalnych grup perkusyjnych z Polski i z zagranicy, takich jak warszawskie Ritmodelia i Ritmo Bloco, holenderska Ritmolanda oraz impreza w gorących rytmach prowadzona przez DJ’a Eda Szynszyla.

Zapraszamy wszystkich do rozpoczęcia weekendu w klimacie afro-brazylijskim! Gorąca atmosfera gwarantowana!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zadanie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.


 Dokument bez tytułu