Zostań AMIGO! Zaproszenie na szkolenie i do działania

afryka.org Bez kategorii Zostań AMIGO! Zaproszenie na szkolenie i do działania

Mówimy o sprawach społecznych dotyczących również Afryki, ale staramy się znaleźć nową formułę, lepszą od stereotypowego "Pomagajmy ubogim". Chcemy, aby obraz poszczególnych krajów był bardziej ostry i bliższy rzeczywistości, ale nie chcemy mówić wyłącznie o kulturze. Czy da się zmienić przemysł pomocowy (również ten polski), aby było bardziej słychać głos tych, o których mówimy?

Dołącz do nas! Poznasz trochę inne podejście do krajów Południa, oparte bardziej na poczuciu odpowiedzialności (za siebie a nie za innych!) i będziesz mógł / mogła zrobić coś konkretnego.

Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się 3-4 października, i do działania w ramach projektu AMIGO – Animatorzy Młodzieżowych Inicjatyw Globalnej Odpowiedzialności. Zgłoszenia do 24 września (czwartek). Nie strać tej szansy!

Chcemy, aby większość ludzi na świecie mogła cieszyć się prawami człowieka, wolnością od nędzy i ucisku. Działamy, aby głos ludzi z krajów Południa (krajów rozwijających się) był bardziej słyszany w Polsce – i Ty możesz nam w tym pomóc!

Dlaczego warto do nas dołączyć?

 • Poznasz najważniejsze fakty dotyczące większości świata – na podstawie naszej wiedzy o sprawach dotyczących tych krajów. Jeśli masz własne doświadczenia z Afryki, będziesz mógł / mogła podzielić się nimi z innymi.

 • Dołączysz do grona młodych ludzi pełnych zapału, którzy mają doświadczenie w działaniu społecznym i wiedzą co robić, aby świat był choć trochę lepszy.

 • Będziesz uczestniczyć w szkoleniu ciekawym i dobrze przygotowanym od strony merytorycznej. Dzięki temu uporządkujesz swoją wiedzę, aby dzielić się nią z innymi.

 • Dostaniesz konkretną propozycję działania, w którym będziesz mógł / mogła wykorzystać swoją energię i kreatywność.

 • Będziesz mógł / mogła działać razem z nami i realizować wspólne wartości – wprowadzać konkretne zmiany, które mają wpływ na życie ludzi na innych kontynentach.

 • Otrzymasz wsparcie ze strony szkoleniowców, materiały i opiekę merytoryczną.

Tematy szkolenia:

 • Rzeczywistość krajów Południa – jak mówić o pozytywnych i negatywnych stronach życia w krajach Południa.

 • Jakość pomocy – główne zagadnienia w oparciu o dokumenty instytucji rządowych i grup społeczeństwa obywatelskiego – raporty organizacji z krajów Północy i Południa.

 • Co Afrykańczycy robią dla swojego rozwoju i czego Polacy mogą się od nich nauczyć? – strategie rozwoju krajów Południa pomocy i wartościowych inicjatyw wartych wsparcia.

 • Perspektywa gender w rozwoju – spojrzenie na rozwój uwzględniające tożsamość płci i mechanizmy przyczyniające się do równouprawnienia.

 • Perspektywa praw człowieka w rozwoju (rights based approach to development) – czyli prawa zamiast dobroczynności.

 • Kodeks w sprawie obrazów i wiadomości dotyczących krajów Południa – krytyczna analiza przekazów medialnych i sposoby na radzenie sobie ze stereotypami i powierzchownością wiadomości.

Zgłoś się!

Szkolenie odbędzie się w Warszawie w dniach 3-4 października br. (piątek – sobota). Wyślij kwestionariusz zgłoszeniowy do 24 września e-mailem na adres: amigo@igo.org.pl. Liczba miejsc ograniczona!

 

Kim jesteśmy

Instytut Globalnej Odpowiedzialności (‬IGO‭) ‬jest niezależną organizacją pozarządową zrzeszającą ludzi,‭ ‬którzy podzielają pogląd o współzależności świata.‭ Naszym głównym celem jest promowanie solidarności globalnej oraz podnoszenie świadomości na temat współodpowiedzialności za losy świata.‭ ‬Wierzymy,‭ ‬że każdy z nas jest globalnym obywatelem,‭ ‬którego codzienne decyzje i wybory wpływają zarówno na ludzi w innych częściach świata jak i na przyszły kształt naszej planety.‭

Więcej informacji: www.igo.org.pl.

Projekt jest współfinansowany przez Fundację Edukacja dla Demokracji w ramach programu pomocy zagranicznej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2008 r.

www.polskapomoc.gov.pl

 

 

 Dokument bez tytułu