Znowu złapali przemytników

afryka.org Wiadomości Znowu złapali przemytników

Niedawno czytaliśmy o statku wyładowanym kokainą, który przechwyciły senegalskie służby bezpieczeństwa. Potem o dwóch brytyjskich nastolatkach, złapanych z narkotykami na lotnisku w Akrze. Teraz Mauretania odniosła sukces w walce z narkotykowym gangiem.

W mauretańskiej stolicy, Nawakszut, policja skonfiskowała kokainę wartości 100 milionów dolarów amerykańskich. To największy ładunek tego narkotyku jaki udało się przejąć na terytorium Mauretanii.

Aresztowania dokonali agenci służby bezpieczeństwa. Zatrzymano pięć osób – dwóch Marokańczyków, dwóch Mauretańczyków i jednego Senegalczyka. Mieli oni przy sobie 830 kilogramów kokainy.

To nie pierwszy sukces mauretańskiej policji w walce z handlarzami narkotyków. W maju br. udało się przechwycić wenezuelski samolot z 620 kilogramami kokainy na pokładzie.

Afryka Zachodnia staje się punktem przerzutowym z Ameryki Południowej do Europy – ostrzegają eksperci. Słaba kontrola graniczna i brak odpowiednio wyszkolonych służb do walki z przemytem narkotyków, sprawiły, że południowoamerykańskie kartele coraz częściej szmuglują tą drogą kokainę.

(wum)

 Dokument bez tytułu