Znowu zagrają w słońcu

afryka.org Wiadomości Sport Znowu zagrają w słońcu

W weekend kolejne mecze w Africain Champions League. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w grupie A, gdzie Al-Ahli podejmuje u siebie południowoafrykański Orlando Pirates. Napisanie u siebie jest nieco na wyrost. Mecz odbędzie się bowiem na stadionie w nadmorskiej Al-Dżunie. To niedaleko od Hurghady, popularnego miejsca wypadowego dla wielu polskich turystów.

Dlatego tam, bo jak wiadomo sytuacja polityczna w Egipcie, a w Kairze w szczególności, jest mocni niestabilna. Władze Al-Ahli robiły wszystko, żeby spotkanie z “Piratami” rozegrać w godzinach wieczornych. Nie dość, że nad Nilem jest w tej chwili gorąco, to jeszcze trwa Ramadan. Piłkarze w ciągu dnia nic nie jedzą i nic nie piją. Mało tego, nie mogą nawet zwilżać wodą ust. Gra w takich warunkach jest ekstremalna. Futbolowe władze nie zgodziły się jednak na takie rozwiązanie. Mecz odbędzie się więc w prażącym słońcu…

W grupie B, po porażce na inaugurację, straty musi odrabiać finalista ostatniej edycji Ligi Mistrzów Esperance Tunis. Rywalem zespołu ze stolicy Tunezji jest Coton Sport. Dla Kameruńczyków to z kolei pierwsze spotkanie w fazie grupowej.

AFRYKAŃSKA LIGA MISTRZÓW 2013

GRUPA A

20 lipca: Orlando Pirates (RPA) – AC Leopards (Kongo) 0:0

24 lipca: Zamalek (Egipt) – Al-Ahli (Egipt) 1:1

3 sierpnia: AC Leopards – Zamalek

4 sierpnia: Al-Ahli – Orlando Pirates

GRUPA B

21 lipca: Recreativo de Libolo (Angola) – Esperance Tunis (Tunezja) 1:0

Coton Sport (Kamerun) – Sewe Sport (Wybrzeże Kości Słoniowej) – przełożony

3 sierpnia: Sewe Sport – Recreativo

3 sierpnia: Esperance – Coton Sport

Michał Zichlarz, Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu