Znów Polak zarażał wirusem HIV

afryka.org Bez kategorii Znów Polak zarażał wirusem HIV

Dane osobowe i wizerunek Tomasza Strączyńskiego, 18-latka, który mógł świadomie zarażać wirusem HIV, zdecydowała się ujawnić w piątek Prokuratura Rejonowa w Kielcach. Chłopak nawiązywał kontakty seksualne z przygodnymi partnerami na terenie całego kraju.

– Apelujemy do osób, które miały kontakty seksualny z tym mężczyzną, żeby zgłaszały się do placówek służby zdrowia i poddawały badaniom pod kontem wirusa HIV. Prosimy również o kontakt z najbliższymi jednostkami policji i prokuratury – mówi Sławomir Mielniczuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Kielczanin Tomasz Strączyński jest podejrzewany o świadome zarażenie wirusem HIV co najmniej dwóch osób, w tym 16-letniego chłopca ze Zduńskiej Woli. Podczas wczorajszego przesłuchania Strączyński przyznał się do kontaktów seksualnych z nimi. Na razie nie wiadomo, czy zostali oni zarażeni HIV.

 

Prokuratura podejrzewa, że poszkodowanych może być więcej. Aresztowany wczoraj 18-latek dorabiał jako osoba do towarzystwa na terenie całego kraju. Nawiązywał kontakty seksualne z przygodnymi partnerami poznanymi m.in. przez internet. Spotykając się z nimi nie informował, że jest nosicielem wirusa HIV, chociaż wiedział o tym od roku.

 Dokument bez tytułu