Znany muzyk zmartwychwstał i powrócił do rodziny

afryka.org Wiadomości Plotki Znany muzyk zmartwychwstał i powrócił do rodziny

Afrykę Południową obiegła sensacyjna wiadomość. Znany zuluski muzyk ludowy, Khulekani Mgqumeni Khumalo, który zmarł w 2009 roku, powrócił do świata żywych. O tym, czy osoba, która twierdzi, że jest zmarłym trzy lata temu muzykiem, jest nim rzeczywiście, zdecydują badania DNA.

Khumalo powrócił w ubiegłym tygodniu. Pojawił się w rodzinnym domu, twierdząc, że porwali go zombie. Zmartwychwstałego rozpoznały bez problemu jego dwie żony. Sam Khumalo twierdzi, że zmieniła się jedynie waga, którą stracił w czasie swojej nieobecności.

Policja jest jednak ostrożna i zamierza przeprowadzić testy DNA oraz ekshumować ciało Khumalo, pochowane w 2010 roku w czasie uroczystego pogrzebu.

Informacja o zmartwychwstaniu obiegła całe RPA i przyciągnęła rzesze fanów, którzy chcieli spotkać się ze swoim muzycznym idolem. Musiała zainterweniować policja, która użyła armatek wodnych, aby powstrzymać „natarcie” na dom Khumalo.

Khumalo przemawiając do fanów powtórzył wersję, że stał się ofiarą czarów. Przez dwa lata był przetrzymywany przez zombie, którzy zmuszali go do śpiewania i spożywania błota. Khumalo nie spełnił jednak prośby fanów i nie zaśpiewał. Wymienił za to imiona swojego klanu.

kofi

 Dokument bez tytułu