Znamy ćwierćfinalistów

afryka.org Wiadomości Sport Znamy ćwierćfinalistów

Już w zasadzie wiadomo, kto zagra w fazie grupowej tegorocznej edycji Africain Champions League. Nie zabraknie wielkich faworytów: obrońcy tytułu z dwóch ostatnich lat czyli TP Mazembe z DR Konga, jest też sześciokrotny triumfator tych rozgrywek egipskie Al Ahly, a także nigeryjska Enyimba Aba, która wygrywała Ligę Mistrzów w latach 2003, 2004. Na pewno wiele do powiedzenia będzie miał też Esperance Tunis, który zagrał w zeszłorocznym finale, a wcześniej wyeliminował Al Ahly.

Oprócz tego awans wywalczyła też ekipa Raja Club Athletic, która w karnych okazała się lepsza od Asec Mimosas z Abidżanu. W czołowej ósemce jest też Moloudia Club d’Alger, która klubowy puchar Afryki zdobyła 35 lat temu.

Stawkę uzupełni z pewnością Al Hilal z Sudanu, który do czasu wtargnięcia kibiców Club Africain na murawę stadionu rades, remisował w rewanżowym meczu 1-1, a także Coton Sport de Garoua. Zespół z Kamerunu wygrał pierwszy mecz u siebie z Entente Setif 4-1 i trudno przypuszczać, żeby w rewanżu w piątek roztrwonił tą przewagę.

Zespoły które odpadły w 1/8 Africain Champions League nie żegnają się jeszcze z afrykańskimi pucharami. Teraz czeka ich rywalizacja w Pucharze Konfederacji.

Tam nie ma już obrońcy trofeum sprzed roku FUS Rabat. Jedenastka z Maroka pożegnała się z rozgrywkami przegrywając drugie spotkanie w Luandzie z Primiero Agosto 0-1 (w pierwszym spotkaniu był remis 1-1).

WYNIKI 1/8 AFRYKAŃSKIEJ LIGI MISTRZÓW

Moloudia Club d’Alger (Algieria) – Grupo Desportivo Interclube (Angola) 3:2. Pierwszy mecz 1:1
ASC Les Jaraafs (Senegal) – Esperance Tunis (Tunezja) 0:1 Pierwszy mecz 0:5

Club Africain (Tunezja) – El Hilal (Sudan) 1:1 (mecz niedokończony z powodu wtargnięcia kibiców na murawę). Pierwszy mecz 0:1

Raja Club Athlétic (Maroko) – Asec Mimosas (Wybrzeże Kości Słoniowej) 1:1. Karne 5-4. Rozegrano tylko jeden mecz

TP Mazembe (DR Konga) – Widad de Casablanca (Maroko) 2:0. Pierwszy mecz 0:1
Al Ahly (Egipt) – Zesco United (Zambia) 1:0. Pierwszy mecz 0:0

Enyimba FC (Nigeria) – Ittihad (Libia) 1:0. Rozegrano tylko jeden mecz

Coton Sport de Garoua (Kamerun) – E.S. De Setif (Algieria) 4:1. Rewanż 13 maja

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu