Złodziej złapany przez 50 kobiet

afryka.org Wiadomości Złodziej złapany przez 50 kobiet

Pewien złodziej w Suazi przekonał się na własnej skórze, że okradania kobiet wcale nie jest takie łatwe. Kiedy wyrwał torbę jednej z nich musiał stawić czoła 50 innym Suazyjkom, które pospieszyły poszkodowanej z natychmiastową pomocą – donosi “Times of Swaziland”.

Madumezweni Malinda, lat 23, był uzbrojony w nóż. O 6:30 rano spotkał na swojej drodze młodą kobietę. Zatrzymał ją, żądając oddania torby. Kiedy ofiara nie chciała podporządkować się poleceniu złodzieja, Malinda wyrwał torbę i zaczął biec. Jednak okradziona kobieta podniosła krzyk. Za złodziejem pobiegło kilkadziesiąt przedstawicielek płci pięknej.

Malinda próbował ukryć się nad rzeką Lusushwana. Jednak został tam odnaleziony. Zabrano go do najbliższego gospodarstwa i przykuto łańcuchem do drzewa. Co ciekawe zrobiły to kobiety, które ruszyły w pościg za przestępcą. Wszystkie okładały złodzieja czym się dało. Później tłumaczyły, że mają już dosyć takich bandytów i postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Okazało się, że były w tym bardzo skuteczne.

Złodziej wystraszył się tak bardzo, że kiedy przyjechała po niego policja, cały się trząsł. Przyznał się też, że okradał kobiety. Co więcej już na posterunku policji wydał innych złodziei. Potem trafił do szpitala, bo po ataku 50 kobiet nie mógł utrzymać równowagi.

Wniosek jest jeden. W ludzkiej solidarności i chęci wzajemnego pomagania sobie tkwi klucz do walki z bandytami. Dopóki mogą oni liczyć na obojętność świadków przestępstw będą nadal bezkarni.

kofi

 Dokument bez tytułu