Zebry w finałach!

afryka.org Wiadomości Sport Zebry w finałach!

Znamy już trzeci zespół, który po gospodarzach przyszłorocznego Pucharu Narodów – ekipach Gabonu i Gwinei Równikowej – zagra w finałach. To ekipa Botswany. “Zebry” wygrały dziś wyjazdowe spotkanie z Czadem 1:0 i mają już na tyle bezpieczną przewagę nad reprezentacją Tunezji, że są pierwszym zespołem, który w eliminacjach wywalczył sobie prawo do gry w PNA.

Ciekawie było też w czterech pozostałych zakończonych już dzisiaj spotkaniach, z których żadne nie zakończyło się remisem. Ważne zwycięstwo w grupie D odniosła Tanzania. Dzięki pokonaniu u siebie 2-1 Republiki Środkowoafrykańskiej, dotychczasowego sensacyjnego lidera, “Taifa Stars” daleją liczą się w walce o awans.

Nie było im łatwo. Piłkarze Tanzanii przegrywali w Dar-es-Saalam 0-1 i kibice już wyzywali swoich zawodników. Na szczęście dla nich wszystko dobrze się skończyło i w końcówce udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pierwsze punkty w eliminacjach zdobyła też Rwanda. “Osy” w prestiżowym spotkaniu pokonały u siebie sąsiednie Burundi 3:1. Już drugą porażkę w eliminacjach poniosła z kolei Angola, która uległa na wyjeździe Kenii 1:2.

Wyniki zakończonych już dzisiaj meczów:

Malawi – Togo 1:0

Tanzania – Republika Środkowoafrykańska 2:1

Kenia – Angola 2:1

Rwanda – Burundi 3:1

Czad – Botswana 0-1

Wieczorem hitowo zapowiadające się spotkanie w grupie G. W Johannesburgu RPA na Ellis Park podejmuje Egipt. Dla “Faraonów” to mecz o być albo nie być.

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

PS. W grupie A powoli będzie się kończyło spotkanie Wysp Zielonego Przylądka z Liberią. Piłkarze z tego malutkiego wyspiarskiego kraju prowadzą już 3:1. Jeśli wygrają będą mieli już na swoim koncie siedem punktów. Do historycznego pierwszego awansu, podobnie jak w przypadku Botswany, nie będzie już daleko!

 Dokument bez tytułu