Zażarta walka o awans

afryka.org Wiadomości Sport Zażarta walka o awans

Już wydawało się, że czwarta seria spotkań w afrykańskiej Lidze Mistrzów przyniesie decydujące rozstrzygnięcia przynajmniej w grupie A afrykańskiej Champions League, ale tak się nie stało. Głównie przez porażkę sudańskiej jedenastki Al-Hilal w meczu wyjazdowym z Coton Sport 0:2.

Dzięki tej wygranej jedenastka z Kamerunu dalej liczy się w walce o awans do czołowej czwórki. Teraz przed Coton Sport dwa decydujące spotkania z Rają Casablanca u siebie i z Enyimbą Aba na wyjeździe. Jeżeli oba to spotkania uda się wygrać, to jest szansa na zajęcie premiowanego awansem miejsca w grupie.

W drugim meczu ekipa Raja Casablanca bezbramkowo zremisowała z Enyimbą Aba. Dzięki temu cennemu punktowi w wyjazdowym spotkaniu Nigeryjczycy objęli samodzielne prowadzenie w grupie i są na najlepszej drodze do awansu do półfinałów. Wiele rozstrzygnie ich kolejny mecz 9 września z sudańskim Al-Hilal na wyjeździe.

W grupie B w starciu liderów remis 0:0. Dwa tygodnie temu Wydad Casablanca zremisował u siebie 2:2 z Esperance Tunis. Teraz w stolicy Tunezji też był podział punktów. W tej grupie do rozegrania jest jeszcze spotkanie MC Alger z Al-Ahly. Ciekawe czy jedenastce z Kairu uda się wykorzystać kolejną stratę punktów przez liderów? Jeśli tak się stanie to “Czerwone diabły” obejmą prowadzenie w grupie.

I tak zresztą wszystko będzie się rozstrzygało w dwóch wrześniowych kolejkach. Zakończenie grupowych bojów zaplanowano na 16 września w grupie B i 18.09 w grupie A. Oto jak przedstawia się sytuacja w grupach:

Grupa A

Raja Casablanca (Maroko) – Coton Sport (Kamerun) 0:0

Enyimba (Nigeria) – Al- Hilal (Sudan) 2:2

Al-Hilal – Raja 1:0

Coton Sport – Enyimba 2:3

Enyimba – Raja 2:0

Al-Hilal – Coton Sport 2:1

Raja – Enyimba 0:0

Coton Sport – Al-Hilal 2:0

Tabela

1. Enyimba 4 8 7:4

2. Al-Hilal 4 7 5:5

3. Coton Sport 4 4 5:5

4. Raja 4 2 0:3

Grupa B

MC Alger (Algieria) – Esperance Tunis (Tunezja) 1:1

Al-Ahly (Egipt) – Wydad Casablanca 3:3

Wydad Casablanca – MC Alger 4:0

Esperance – Al-Ahly 1:0

Al-Ahly – MC Alger 2:0

Wydad Casablanca – Esperance 2:2

Esperance – Wydad 0:0

MC Alger – Al-Ahly – mecz rozpoczyna się o godz. 23

Tabela

1. Wydad 4 6 9:5

2. Esperance 4 6 4:3

3. Al-Ahly 3 4 5:4

4. MC Alger 3 1 1:7

Michał Zichlarz,
Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu