Zapisz się na warsztaty tańca!

afryka.org Czytelnia Afryka Inaczej Zapisz się na warsztaty tańca!

Afryka Zachodnia to wyjątkowe miejsce na świecie pod względem bogactwa, różnorodności i finezji kultury muzycznej. Muzyka w Afryce nie ma racji bytu bez tańca – którego piękno i żywiołowość sprawiają, że staje się on sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu ludzi na całym świecie. Już w czerwcu spróbować tańca afro będą mieli okazję bezpłatnie wszyscy zainteresowani, niezależnie od wcześniejszego doświadczenia w tańcu.

Warsztaty tańca odbędą się w dniach 15-17 czerwca, w Collegium Civitas, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawa, warsztaty są bezpłatne. Warsztaty poprowadzą:

Wiola Wojciechowska – tancerka formacji Konoba, która tańca afrykańskiego uczyła się w trakcie wielomiesięcznych pobytów w Gwinei, Mali i Senegalu, gdzie pracowała z solistami legendarnych grup takich jak Ballet National du Mali, Ballet District de Bamako, Les Ballets Africains i wielu innych. Od kilku lat prowadzi regularne warsztaty tańca afro w warszawskich szkołach tanecznych oraz w trakcie rozmaitych imprez w całej Polsce i Francji.

Benoit Le Gros (Togo) – tancerz i instruktor tańca, łączy afrykańską tradycję z tańcem współczesnym, legitymuje się wieloma świadectwami i dyplomami w zakresie tańca (m.in. świadectwo z wyróżnieniem w dziedzinie tańca afrykańskiego i tradycyjnego Union des Balet du Togo, międzynarodowy dyplom tańca afro-współczesnego, klasycznego i modern Międzynarodowej Szkoły HENRI MOTRA).

Do warsztatów akompaniują na bębnach muzycy z zespołu Konoba, Maxime Piazza i Przemek Kalinka.

Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach. Grupa Wiola g. 18:00-19:15 i grupa Benoit g. 19:30-20:45.

Uwaga, liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona! Obowiązują wcześniejsze zapisy na adres mailowy: urszula@afryka.org! Decyduje kolejność zgłoszeń! Prosimy o podanie dni i grupy!

kofi

 Dokument bez tytułu