Zapisz się na warsztaty! Pomaluj Warszawę!

afryka.org Polecamy Zapisz się na warsztaty! Pomaluj Warszawę!

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych Afryką, jej sztuką, chętnych do poznawania ciekawych ludzi i dzielenia się swoją pasją do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych! Przyjdź na warsztaty i posłuchaj o sztuce Afryki, przynieś własny t-shirt, spódnicę lub torbę, którą chcesz pomalować pod okiem artysty we wzory afrykańskie lub skorzystaj z materiałów dostępnych na warsztatach, a także stwórz z nami wielki obraz Syreny warszawskiej w stylu afrykańskim!

Po raz drugi, Fundacja „Afryka Inaczej” ma przyjemność zaprosić na spotkanie z afrykańskim artystą – Seydou Zan Diarra. W tym roku, pod hasłem „Pomaluj Warszawę”, artysta będzie kontynuował swoją opowieść o sztuce afrykańskiej, a uczestnicy będą mieli okazję poznać sztukę ozdabiania ubrań i tkanin za pomocą technik i wzorów czerpanych z tradycyjnej sztuki Afryki oraz ozdobić swoje własne ubrania. Będzie też można pomalować Warszawę! Wspólnymi siłami powstanie także stylowa „afrykańska” Syrenka warszawska!

Sztuka Afryki, choć urzekająca zawsze miała charakter przede wszystkim użytkowy; służyła ona kultom religijnym, obrzędom, rolnictwu lub przedmiotom użytku codziennego. Warsztaty będą okazją do spotkania ze sztuką tego kontynentu, a w szczególności tą pochodzącą z Mali – ojczyzny Seydou Zan Diarra.

Seydou Zan Diarra trafił do Polski niejako przez przypadek. Poszedł jednak za ciosem i po studiach weterynaryjnych osiadł na stałe w Polsce. Tu założył rodzinę, mieszka obecnie w Krakowie, gdzie prowadzi klinikę weterynaryjną. Inny przypadek sprawił, iż jeden z jego klientów zobaczył, jak Seydou rysuje i podarował mu jego pierwsze sztalugi, farby oraz pokazał podstawowe techniki mieszania barw. Tak zaczęła się rozwijać jego pasja artystyczna stłumiona w młodości i powstawały pierwsze obrazy przywołujące krajobrazy afrykańskie, tamtejsze obrzędy i instrumenty. Los po raz kolejny uśmiechnął się do Seydou, gdy znajoma dziennikarka, zachwyciwszy się malarstwem kolegi, postanowiła pomóc mu zorganizować jego pierwszy wernisaż. Obrazy Zan Diarra są zakorzenione w tradycji afrykańskiej, lecz inspirację czerpie także polskich zimowych krajobrazów, koncertów muzycznych i… telewizyjnego kanału National Geographic. – Ja nie jestem malarzem, tylko lekarzem, a maluję, bo po prostu czuję, że chcę – mówi o sobie Seydou.

Przyjdź na warsztaty i posłuchaj o sztuce Afryki, przynieś własny t-shirt, spódnicę lub torbę, którą chcesz pomalować pod okiem artysty we wzory afrykańskie lub skorzystaj z materiałów dostępnych na warsztatach, a także stwórz z nami wielki obraz Syreny warszawskiej w stylu afrykańskim!

Warsztaty odbędą się w dn. 8 października, w godz. 11.00-14.00 w sali w Cafe Baobab, na ul. Francuskiej 31.

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby zainteresowane do zapisywania się na warsztaty. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zapisy: urszula@afryka.org.

Ilość miejsc ograniczona!

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

 Dokument bez tytułu