Zamieszki z udziałem imigrantów we Włoszech

afryka.org Wiadomości Zamieszki z udziałem imigrantów we Włoszech

W czwartkową noc w południowych Włoszech wybuchły zamieszki. Imigranci zaczęli palić samochody i tłuc witryny sklepów w proteście przeciwko atakowi lokalnego gangu białych nastolatków na Afrykanów wracających z pracy w okolicznych gospodarstwach rolnych.

W telewizyjnej transmisji z Rosarno w Kalabrii pokazano Afrykanów rozbijających metalowymi prętami i kamieniami szyby samochodowe i podpalających samochody i kosze na śmieci.

Według policji zaatakowano co najmniej jeden samochód, w którym byli pasażerowie. Rannych zostało kilka osób.

Protest zablokował również drogę. Imigranci starli się z policjantami. Kilku imigrantów zostało zatrzymanych.

Wznoszono okrzyki:”nie jesteśmy zwierzętami” a niesione transparenty głosiły:” Włosi tutaj są rasistami”.

Wydarzenia te miały miejsce po tym, jak jadący w samochodzie biali mężczyźni strzelali z broni palnej do wracających z pracy w okolicznych gospodarstwach rolnych Afrykanów. Kilku imigrantów zostało rannych.

Imigranci pracują w tym rejonie przy zbiorach owoców i warzyw. Około 1500 z nich mieszka w nieludzkich warunkach w porzuconych fabrykach, bez bieżącej wody i prądu. Organizacje praw człowieka twierdzą, że imigranci są wykorzystywani przez zorganizowaną przestępczość.

Gubernator Kalabrii Agazio Loiero powiedział, że działania imigrantów są zupełnie nie uzasadnione, przyznając jednocześnie, że były “mocno sprowokowane”.

Włochy prowadzą surową politykę przeciwko nielegalnej imigracji i podejmują stanowcze kroki by ukrócić fale imigrantów próbujących z Afryki dotrzeć łodziami do południowych wybrzeży Włoch. Niektóre łodzie zawrócono z powrotem na otwarte morze.

Alex

 Dokument bez tytułu