Z trzeciej ligi do ekstraklasy

afryka.org Wiadomości Sport Z trzeciej ligi do ekstraklasy

Puchar Narodów w pełni, ale sporo dzieje się też na naszym krajowym podwórku. Garść informacji o ligowych transferach dotyczących afrykańskich piłkarzy w polskich klubach przygotował Mateusz Mleczak. Oto one…

Piast Gliwice wypożyczył na rok Franka Adu Kwame, grającego dotychczas w trzecioligowym LZS Piotrówka, w którym przez półtora roku odkąd przyjechał z Afryki zagrał w 38 meczach i zdobył 8 bramek.

Frank jest lewym obrońcą, choć z dużym powodzeniem radzi sobie również na lewej pomocy. Przez gliwiczan był już testowany latem, jednak wtedy klub z ekstraklasy nie zdecydował się na transfer. Teraz po świetnej rundzie w Piotrówce (14meczów, 7 goli) zainteresował się nim pierwszoligowy GKS Katowice. Ostatecznie jednak, po krótkiej awanturze pomiędzy działaczami, Frank wylądował w Piaście, gdzie podpisał roczny kontrakt.

Ponadto Podbeskidzie Bielsko-Biała testuje 25-letniego Kameruńczyka Yannick’a Mbengono, który ostatnie kilka sezonów spędził w lidze węgierskiej, gdzie rozegrał ponad 100 spotkań. Kilka lat temu był sprawdzany przez Górnika Zabrze.

Natomiast bardzo bliski podpisania kontraktu z Wisłą Kraków jest Nigeryjczyk Emmanuel Sarki. O zawodniku pozytywnie wypowiada się szkoleniowiec Tomasz Kulawik, pozostała tylko kwestia dogadania się co do wynagrodzenia i długości kontraktu.

Afrykagola.pl

 Dokument bez tytułu